Databáze ADO

dokumentace k programu

Databáze ADO

Verze programu 1.0, sestaveni 2016-06-21

Úvod

Program Databáze ADO je vytvořen pro správu databází MS Access a MS SQL (včetně express edice). Využívá technologii Microsoft ADO (ActiveX Data Object) pro přístup k datům pomocí OLE DB nebo ovladačů ODBC. Lze použít i jako (velmi omezenou) náhradu za nástroj SQL Query Analyzer. Program umožňuje vytvářet nové databáze, přidávat a modifikovat tabulky, pracovat se záznamy a import a export. Veškeré úkony se provádí pomocí vkládaných SQL příkazů, z toho důvodu se vyžaduje jejich alespoň základní znalost. Program je dále určen pro programátory databázových programů na testování konstrukcí SQL příkazů.

 

Instalace a odinstalace

Program se dodává ve zkomprimovaném stavu v běžném formátu zip. Instalace spočívá v prostém přenesení (zkopírování) obsažených souborů do založeného adresáře.

Postup:

Odinstalace programu je jednoduchá - prostě se smaže celý adresář, do kterého byly výše uvedené soubory zkopírovány. Program nezapisuje žádné údaje do registru Windows ani nezavádí žádné soubory do systému.

Vyskytnou-li se při instalaci a provozu jakékoliv problémy, obraťte se na autora programu - kontakt je uveden níže.

 

Minimální konfigurace

Program je na konfiguraci nenáročný, bude pracovat na libovolném PC, na kterém je instalován operační systém (OS) Windows (2000, XP, Vista, Win7, Win7(64bit), Win8, Win8(64bit), Win10 a Win10(64bit)).

 

Kontakt

Další informace o tomto programu a dalších produktech lze získat na:

Evžen Šrámek - autor programu

Tel.: +420 603 820 367

Internetu: http://www.datales.cz

E-mail: sramek(zavináč)datales.cz

 

Poslední změna dokumentu: 24.03.2017 10:25:15.