Kniha faktur Pro

dokumentace k programu

Úvodní informace

verze 1.0 sestavení 2017-09-24

 

Úvod

Kniha faktur Pro je jednoduchý program pro vedení evidence došlých a odeslaných faktur v elektronické podobě.

 

Základní vlastnosti programu

 

Instalace, odinstalace

Instalace je velmi jednoduchá, spočívá v rozbalení souboru kniha-faktur-pro.zip a zkopírování celého adresáře na libovolné úložiště, nejlépe na pevný disk, ale může to být i výměnné zařízení typu Flashdisk. V adresáři se nachází soubor KnihaFaktur.exe což je vlastní program, poklikáním se spustí. Dále se v adresáři nachází soubor, FR_01.dll, což je modul generátoru sestav a adresář Ses se soubory s koncovkou *.fr3 (předlohy sestav).

Po prvním startu se automaticky vytvoří soubory KnihaFaktur.ini pro ukládání nastavených hodnot vlastního programu a FastReport.ini pro ukládání hodnot generátoru sestav. Pokud při startu programu není nalezen soubor databáze KnihaFaktur.mdb, založí se automaticky nový. Toho můžete využít, například pro přechod z cvičných dat na ostrá - prostě program uzavřete, soubor KnihaFaktur.mdb přejmenujte nebo smažte a při nové startu máte připravenou novou prázdnou databázi.

Pro pohotové spouštění programu můžete vytvořit na ploše nebo v nabídce Start zástupce programu.

Odinstalace spočívá v prostém smazání adresáře s výše uvedenými soubory. Vzhledem k tomu, že program do systému nic nezapisuje, je takto jednoduchým postupem zajištěno bezproblémové a kompletní odstranění celého programu. Pokud máte na ploše nebo v nabídce Start vytvořeného zástupce pro snadné spouštění, odstraňte ho manuálně např. přetažením do koše nebo z lokální nabídky položkou Odstranit.

 

Kontakt

Další informace o tomto programu a ostatních produktech lze získat na:

Evžen Šrámek - autor programu

Tel.: +420 603 820 367

Internetu: http://www.datales.cz

E-mail: sramek(zavináč)datales.cz

 

Poslední změna dokumentu: 01.01.2018 11:16:17.