Adresář

dokumentace k programu

Úvodní informace

verze 1.4 sestavení 2017-01-07

Úvod

Program Adresář je určen k evidenci adres. Jeho předností je jednoduché a přehledné ovládání, možnost exportu a importu záznamů a velmi dokonalý nástroj pro vytváření sestav, zaručující profesionální vzhled tištěných výstupů. Předpokládá se využití pro správu malých a středně obsáhlých databází až do několika tisíc položek.

Podnět k vývoji dala firma požadující jednoduchý program, který by se vizuálně i ovládáním podobal nástroji označovaném jako Hromadná korespondence (součást některých textových editorů). V zadání byly specifikovány tyto podmínky:

S programem je dodáváno několik vzorových předloh pro tisk obálek a štítků. Předpokládá se, že si uživatel bude z těchto vzorů vycházet a odvozovat z nich svoje vlstní předlohy. Editační prostředí generátoru tisku je mimořádně zdařilé a umožňuje realizovat prakticky libovolnou tiskovou úlohu bez omezení, a to i hodně specifické, jakým může být např. hromadný tisk složenek.

Požadavky zadání se s rezervou podařilo splnit. Program byl vytvořen v roce 1996 a od té doby byl průběžně vylepšován, poslední významější změna byla náhrada původního generátoru sestav Sinea za výkonější nástroj Fast Report. Ukládání dat zůstalo z historických důvodů stejné do jednoho binárního souboru (podobně jako třeba tabulka Excelu) což je výborné řešení pro menší počet záznamů, proto pro větší nároky doporučujeme Adresář Pro, který využívá databázový stroj Access (možno i MS SQL) a je po všech stránkách podstatně dokonalejší.

Kontakt

Další informace o tomto programu a ostatních produktech lze získat na:

Evžen Šrámek - autor programu

Tel.: +420 603 820 367

Internetu: http://www.datales.cz

E-mail: sramek(zavináč)datales.cz

 

Poslední změna dokumentu: 23.04.2018 10:00:03.