Adresář

dokumentace k programu

Oprava vytvořeného záznamu

Je-li potřebné změnit údaje, vyhledá se požadovaný záznam a příkazem Záznamy | Opravit záznam nebo stiskem kláves Ctrl+Insert se vyvolá formulář, který tento požadavek umožňuje:

Přesouvat po jednotlivých polí lze stiskem tabulátoru, navigačních kláves nahoru či dolů a klávesou Enter. Vstoupit do pole je možné i kliknutím myši. Pokud se nachází kurzor v některém poli, lze stiskem pravého tlačítka myši vyvolat lokální menu s příkazy pro práci s textem v aktuálním poli. Jedná s o příkazy Zpět, Vyjmout, Kopírovat, Vložit, Odstranit a Vybrat vše. Lze použít i jejich vžité klávesové zkratky Ctrl+Z, Ctrl+X, Ctrl+C, Del, Ctrl+A, třebaže nejsou v lokálním menu vypsány.

Pokud byla v aktuálním záznamu provedena nějaká změna, lze ji přenést do tabulky v hlavním formuláři tlačítkem Ok. U rozsáhlejších oprav by neustálé vyvolávání formuláře pro opravu zdržovalo. Proto lze procházet záznamy i na tomto formuláři, slouží k tomu navigační tlačítka při spodní okraji, kde je také umístěno počítadlo pro vyjádření pozice. V tom případě se provedené změny automaticky zapisují při přechodu na jiný záznam.

 

Poslední změna dokumentu: 24.03.2017 09:38:18.