Adresář

dokumentace k programu

Import dat

Import dat umožní naplnění databáze záznamy pořízenými v jiném programu. Využívá se k tomu formátu CSV, což je velmi univerzální formát pro výměnu dat, pracují s ním mnohé programy, např. MS Excel. Struktura souboru pro import musí odpovídat požadavku programu Adresář, aby se vložily údaje polí na správné pozice. Program umožňuje import dvou struktur souborů CSV:

Pozn.: V některých starších verzích programu Adresář Windows může být struktura vytvořeného souboru odlišná. Pokud při importu nastanou problémy, je třeba ověřit výčet exportovaných polí a jejich seřazení podle vytvořené hlavičky (první řádek souboru):

Jméno;Příjmení;2. křestní jméno;Jméno;Přezdívka;E-mailová adresa;Ulice domů;Město domů;PSČ domů;Okres (domů);Země nebo oblast domů;Telefon domů;Fax domů;Mobilní telefon;Osobní webová stránka;Ulice (zam.);Město (zam.);PSČ (zam.);Okres (zam.);Stát či oblast(zam.);Webová stránka v zaměstnání;Telefon do zaměstnání:;Fax do zaměstnání;Operátor;Společnost;Funkce;Oddělení;Umístění pracoviště;Poznámky

 

Poslední změna dokumentu: 24.03.2017 09:39:08.