Pokladní kniha Pro

dokumentace k programu

Úvodní informace

verze 1.5 sestavení 2018-03-05

 

Úvod

Pokladní kniha Pro je program pro vedení pokladní knihy (evidence příjmů a výdajů v hotovosti) v elektronické podobě. Z technického pohledu program vyhovuje současné legislativě, což se týká hlavně u tiskových výstupů. Samotné vkládání údajů je ošetřeno kontrolními mechanizmy tak, aby se pokud možno předešlo chybnému zadání (nejčastěji nesprávnému vyplnění kolonek nebo jejich opomenutí).

Poznámka: Program, respektive jeho nápověda neobsahuje metodiku vedení pokladní knihy, informace tohoto druhu je nutné vyhledat v příručkách.

 

Základní vlastnosti programu

 

Instalace, odinstalace

Instalace je velmi jednoduchá, spočívá v rozbalení souboru PokladnaPro.zip a zkopírování celého adresáře na libovolné úložiště, nejlépe na pevném disku. Adresář respektive soubory v něm uložené musí mít oprávnění pro čtení a zápis. V adresáři se nachází soubor PokladnaPro.exe což je vlastní program, poklikáním se spustí. Dále se v adresáři nachází soubor, FR_02.dll, což je modul generátoru sestav a adresář Ses se soubory s koncovkou *.fr3 (předlohy sestav).

Po prvním startu se automaticky vytvoří soubory PokladnaPro.ini pro ukládání nastavených hodnot vlastního programu a FastReport.ini pro ukládání hodnot generátoru sestav. Pokud při startu programu není nalezen soubor databáze PokladnaPro.mdb, založí se automaticky nový. Toho můžete využít, například pro přechod z cvičných dat na ostrá - prostě program uzavřete, soubor PokladnaPro.mdb smažte nebo přejmenujte a při nové startu máte připravenou novou prázdnou databázi.

Pro pohotové spouštění programu můžete vytvořit na ploše nebo v nabídce Start zástupce programu.

Odinstalace spočívá v prostém smazání adresáře s výše uvedenými soubory. Vzhledem k tomu, že program do systému nic nezapisuje, je takto jednoduchým postupem zajištěno bezproblémové a kompletní odstranění celého programu. Pokud máte na ploše nebo v nabídce Start vytvořeného zástupce pro snadné spouštění, odstraňte ho manuálně např. přetažením do koše nebo z lokální nabídky položkou Odstranit.

Připomínky a dotazy k funkci programu posílejte na adresu autora:

Evžen Šrámek

Tel: +420 603 820 367

E-mail: sramek(zavináč)datales.cz

http://www.datales.cz

 

Poslední změna dokumentu: 05.03.2018 21:39:17.